Rekomendacje

Agnieszka Helsztyńska, Prezes Sądu Dyscyplinarnego i Anna Mika-Kopeć, Rzecznik Dyscyplinarny Izby. Nasze kandydatki w wyborach adwokackich 2021.

adw. Magdalena Czernicka-Baszuk i adw. Radosław Baszuk

Jej wybór będzie gwarancją obiektywizmu i kompetencji i niezawisłości.

Od kliku dni, gdy rozmawiam z ludzmi z różnych środowisk pojawia się ten sam temat wybory do Warszawskiej Adwokatury. To dobrze, bo to oznacza, że Adwokatura jest bardzo ważna. W czasie tych rozmów pojawia sie ta sama prośba zróbcie wszystko by nie oddać władzy w adwokaturze Ordo Iuris. To oznacza, że ludzie oczekują adwokatury wolnej od ideologi.

Te wybory są bardzo ważne dla obsadzenia każdego stanowiska, jednak są szczególnie ważne są przy wyborze na Rzecznika Dyscyplinarnego. Tylko niezależny i profesjonalny rzecznik będzie gwarancją, że będziemy oceniani za swoje czyny, a nie poglądy.

Dla mnie osobą, która spełnia cechy profesjonalizmu i niezawisłości jest mecenas Anna Mika – Kopeć. Jej wybór będzie gwarancją obiektywizmu i kompetencji i niezawisłości. Gorąco polecam jej kandydaturę.

adw. Jacek Dubois

Z całych sił rekomenduję kandydaturę adw. Anny Mika-Kopeć na stanowisko Rzecznika Dyscyplinarnego naszej Izby!

Ania ma wieloletnie doświadczenie w pionie dyscyplinarnym, bez czego w mojej ocenie trudno jest ubiegać się o takie stanowisko. Sama w ostatnim roku mogłam się przekonać, że do bycia Rzecznikiem nie wystarczy być od wielu lat praktykującym adwokatem. Wielokrotnie dzwoniłam do Ani, aby skonsultować się w sprawach naszych postępowań dyscyplinarnych; Jej wiedza, wyczucie, a także ludzka empatia (tak, też jest ważna przy tej funkcji) zawsze dawały mi przekonanie, że jest właściwym Pierwszym Zastępcą u boku naszego Rzecznika.

Nie mam też wątpliwości, że obecnie da sobie radę jako „szef” całego zespołu. Bo to jest praca zespołowa, a Ania na pewno jest w stanie ten zespół poprowadzić; zna wszystkie problemy od podszewki, a jednocześnie przyciąga ludzi chętnych do pracy, pomagających sobie nawzajem, wymieniających się poglądami.

Aniu, trzymam mocno kciuki!

 

adw. Joanna Jakubowska Siwko

Szanowni Państwo, Moi Drodzy, pozwólcie, że poddam pod Waszą rozwagę kandydaturę adw. Anny Miki-Kopeć na stanowisko Rzecznika Dyscyplinarnego Naszej Izby.

Sam, bez zawahania, oddam głos na Panią Mecenas – z kilku powodów.

Po pierwsze, adwokackie postępowanie dyscyplinarne to postępowanie prowadzone w oparciu o przepisy k.p.k., do odpowiedzialności dyscyplinarnej adwokatów stosuje się przepisy części ogólnej k.k. Słuszne jest zatem oczekiwanie, by Rzecznik Dyscyplinarny biegle poruszał się w tej materii. Na szczęście Pani Mecenas Mika-Kopeć jest znakomitą karnistką.

Po drugie, pion dyscyplinarny ma swoją specyfikę, oprócz znajomości prawa karnego niezbędna jest znajomość orzecznictwa Sądu Dyscyplinarnego Naszej Izby i WSD. Trudno o lepszą metodę na zdobycie tej wiedzy, niż doświadczenie w pionie dyscyplinarnym. Pani Mecenas Mika-Kopeć przez 8 ostatnich lat (wybaczcie mi Państwo, że brzmię jak była premier) była albo zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego Naszej Izby, albo Pierwszym Zastępcą.

Po trzecie i ostatnie, warto pamiętać, że Nasze izbowe urzędy piastować będą ludzie, nie programy. Choć program mec. Miki-Kopeć jest słuszny i poparty diagnozą problemów RD od wewnątrz, to nie najważniejszy powód, dla którego oddam głos na Panią Mecenas. Zrobię to przede wszystkim dlatego że mec. Mika-Kopeć jest po prostu (czy raczej – aż) dobrym człowiekiem oraz pracowitym i koleżeńskim adwokatem. Te cechy są, w moim przekonaniu, pożądane na stanowisku, do którego aspiruje Pani Mecenas.

adw. Piotr Zemła

Koleżanki i koledzy, rekomenduję Wam kandydaturę Adwokatki Anny Miki – Kopeć na stanowisko Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.

Ania, to tytan intelektu i pracy. O adwokackich dyscyplinarkach wie wszystko. Jest wspaniałym i dobrym człowiekiem. Oddam na nią głos także dlatego, że najwyższy czas na kobiety. Dziewczyny siłą!

adw. Magdalena Czernicka-Baszuk

To dla mnie przyjemność zarekomendować kandydaturę adw. Anna MK na funkcję Rzecznika Dyscyplinarnego.

Pani Mecenas posiada bogate doświadczenie w prawie karnym. Ponadto Jej zaletą jest wieloletnia praca w pionie dysycyplinarnym.

adw. Jakub Szczepkowski

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi w Izbie Adwokackiej w Warszawie, polecam Państwa uwadze kandydaturę Adw. Anny Miki-Kopeć na Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.

Adw. Anna Mika-Kopeć jest świetnym adwokatem karnistą (w przypadku tego stanowiska to szczególnie istotne). Dysponuje ogromnym doświadczeniem w pionie dyscyplinarnym, z którym jest związana od 8 lat.

Rzecznik Dyscyplinarny to szczególny organ dla każdego szeregowego adwokata, dlatego zagłosujcie Państwo świadomie i odpowiedzialnie.

Ja zagłosuję na osobę, która w przypadku nieuzasadnionego oskarżenia, podejdzie do sprawy merytorycznie i dla której każda pojedyncza sprawa nie jest statystyką. Co więcej, znam Panią Mecenas osobiście i mogę w pełni ręczyć za jej kandydaturę!

Zapraszam do zapoznania się z jej programem i serdecznie polecam!

adw. Agnieszka Dębowska-Szymańska

Warto!

Podjęcie się zarządzania pionem dyscyplinarnym takiej Izby jak Izba Adwokacka w Warszawie, w której liczba skarg może wkrótce przewyższyć liczbę adwokatów, to nie jest zabawa ani miejsce na rozpoczynanie przygód z Adwokaturą. To zadanie, które wymaga wiedzy, rozwagi, roztropności i doświadczenia.

O istotnej roli etyki adwokackiej, państwie prawa, zasadach i – wynikającej z tego – roli Rzecznika Dyscyplinarnego może mówić każdy. Myśląc o Anna MK mam jednak przed oczami coś więcej:

  • współzarządzanie pionem dyscyplinarnym przez ostatnie 4 lata (co urzędujący Rzecznik Dyscyplinarny Krzysztof Stępiński podkreśla przy każdej okazji),
  • tysiące osobiście nadzorowanych spraw,
  • setki prowadzonych spraw,
  • setki wystąpien na sesji Sądu Dyscyplinarnego,
  • setki trudnych decyzji podejmowanych od lat kazdego dnia.

Warto!

adw. Mikołaj Kozak

Wybieram Panią Mecenas, życząc Jej wygranej w tej ważnej dla nas wszystkich rywalizacji.

Miałam szansę widzieć Panią Mecenas w pracy, gdy pełniła funkcję Z-cy Rzecznika Dyscyplinarnego naszej Izby. To nie przypadek, że zaufał Jej najlepszy z nas, mec. Krzysztof Stępiński, Rzecznik Dyscyplinarny Izby.

Znajomość prawa, zrozumienie istoty zawodu adwokata, umiejętność „oddzielania ziarna od plew”, wreszcie zdolność do ważenia racji i wrażliwość na krzywdę ludzką a nadto niezbędne DOŚWIADCZENIE w wykonywaniu zadań Rzecznika predystynują Panią Mecenas AMK do pełnienia funkcji Rzecznika Dyscyplinarnego naszej Izby.

Wybieram Panią Mecenas, życząc Jej wygranej w tej ważnej dla nas wszystkich rywalizacji”.

adw. Beata Czechowicz